Hakkımızda


1994 yılında İstanbul’da kurulan COMSIS Bilgisayar; kuruluşundan bu yana beş yüzü aşkın ürün çeşidiyle bulunduğu Türkiye pazarında, müşteri memnuniyeti, profesyonel teknik servis ve güvenilir satış sonrası desteği ile bilgisayar ürünleri ve aksesuarları konusunda lider ithalatçı/tedarikçi şirketlerden birisi konumuna gelmiştir.

1998 yılından itibaren kendi tescilli markası “Frisby” ile ithalat yapmaya başlayan COMSIS Bilgisayar, öz sermayesiyle istikrarla büyüyen ithalatçı şirketlerden biri olmuştur. Üstün hizmet anlayışı ve geniş bayi ağı sayesinde geleceğe güvenle bakmaktadır.

Frisby markası ile Kasa, Power Supply, Hoparlör, Klavye, Mouse, Kulaklık, Kart Okuyucu, Oyun Ürünleri, USB Hub, USB Kablo setleri, Harici HDD Kutu, Notebook Soğutucu, Fan, Network Ürünleri, Network Kabloları, Data İletişim Kabloları, Powerbank, şu an ithalatı gerçekleştirilen ürünlerden bazılarıdır.

COMSIS Bilgisayar, 2008 yılı sonundan itibaren GIGABYTE Termal Ürünler Türkiye Tek Distribütörlüğü’nü ve 2010 yılında ise COUGAR markasının Distribütörlüğünü alarak sektördeki deneyimini ve güçlü yerini pekiştirmiştir. Ayrıca COMSIS Bilgisayar, 2021 yılı itibariyle de RAM ve SSD ürün kategorilerindeki en köklü üreticilerden olan TwinMOS Technologies Türkiye distribütörü olmuştur.

Frisby, Gigabyte, Cougar ve TwinMOS markalarının geniş ürün yelpazesi ile Türkiye’nin en seçkin dağıtıcı firmalarının ve elektronik mağaza zincirlerinin tercihi haline gelmiştir.

Uzun yıllara dayanan tecrübesini uluslararası arenada da değerlendirmek isteyen COMSIS Bilgisayar 2001 yılından itibaren ABD’ de, faaliyet göstermeye başlamıştır. ABD’ de en çok işlem yapılan sanal mağazalarda ürünlerini pazarın beğenisine sunmakta ve tüketici haklarının en gelişmiş haliyle yer aldığı Amerikan pazarında % 99’un üzerinde olumlu geri dönüş ile müşterilerinin haklı beğenisini kazanmaktadır.

Sonuç olarak COMSIS Bilgisayar uzun yıllara dayanan tecrübesini müşteri memnuniyetine odaklı satış anlayışıyla birleştirerek, kendi markası olan Frisby ve temsilciliğini yaptığı Gigabyte, Cougar gibi markaların da verdiği itici güçle emin adımlarla geleceğe yürümeye devam etmektedir.


COMSIS Bilgisayar Ltd.Şti.